Vaše svadby – Saška a Janko

Saška a Janko

Ak ste rovnaké závisláčky ako ja, určite poznáte svadobné fórum Moja svadba. Pri prechádzaní svadobných albumov som natrafila na milú, šikovnú a večne veselú Sašku, ktorú možno poznáte pod prezývkou Omrvinka. Vedela som, že ona a jej najmilovanejší Janko sú najvhodnejším párom pre novú rubriku Vaše svadby novej webstránky LK wedblog.

Ako to teda bolo? 🙂

Vaše svadby - Saška a Janko

Vaše svadby - Saška a Janko

Vaše svadby - Saška a Janko

Všetko sa začalo veľmi milými správami, vyberaním najkrajších fotiek, čo mi zabralo nekonečne veľa času, pretože pri takom krásnom a bláznivom páre bolo umenie vybrať len zopár najlepších kúskov. Spoločnými silami sa nám to však podarilo a mohla som začať písať. A tak tu teraz sedím, pozerám sa na ich usmievavé tváre na fotografiách a snažím sa napísať článok, ktorý najlepšie vystihne ich nekonečnú lásku, šťastie a nesmiernu radosť, ktorá z nich vyžaruje.

Ich príbeh lásky sa začal na stránke, ktorá spojila už mnoho osamelých duší, na Pokeci. Saška si svojho Janka vyhliadla už na DVD z jeho stužkovej, ktoré si pozerala len pre vlastnú inšpiráciu a už tam jej padli do oka jeho neodolateľné tanečné pohyby a fešácky vzhľad. S podporou svojej maminky sa rozhodla získať na neho kontakt a keďže komunikácia spoza monitora im nestačila, rozhodli sa stretnúť. Saška však bohužiaľ Janka neočarila na prvý pohľad, pretože ako to už u nás žien býva, nahodila sa až tak veľmi, že sa ich rande zmenilo na požičovňu testov na autoškolu. Nachvíľu sa odmlčali, prešlo 6 mesiacov, testy boli urobené a prišiel čas vrátiť požičanú knihu. Keďže obaja brali toto stretnutie ako obyčajné “stretko”, nemuseli sa na nič hrať a vtedy to prišlo. Omámení svojim prirodzeným šarmom sa do seba zaľúbili, prišlo prvé rande, druhé rande, vysnívaná pusa a 5. októbra 2007 sa ich cesty spojili. O 4 roky neskôr, presne v deň ich výročia, Janko pokľakol pred Saškinou mamčou, ako ju ona sama volá a so slovami “Žiadam o ženu Vašej ruky” nastokol svojej láske prsteň. Teda až potom, čo konečne z prekvapenej a šokovanej Sašky dostal odpoveď.

Svadba

Saška a Janko

Saska a Janko

Aká bola ich svadba, ktorá sa konala 31.08.2013 v Košiciach v Reformovanom kostole? Dvoma slovami, bláznivá a romantická. Plakalo sa, smialo a zabávalo. Na moje prekvapenie, nezabávali sa len pozvaní hostia ale aj všetci z okolia. Nielen že sa pri prechádzke mestom stali atrakciou pre nemeckých turistov, ktorí im tlieskali a gratulovali ale aj preto, že Saška a Janko si vybrali netradičný dopravný prostriedok, ktorý ich odviezol do kostola. Trolejbus. Po romantickom a nezabudnuteľnom sobáši v kostole zaklincovali svoj výnimočný deň návštevou cukrárne. Veď čo by to bolo za svadbu, keby ste si počas nej nevychutnali zmrzlinu oblečení v svadobných šatách a obleku?

Na záver pripájam slová samotnej Sašky, ktoré sú dokonalou bodkou pre tento skutočný príbeh: “Bol to jeden krásny deň, na ktorý len tak nezabudneme. Nebol to deň dokonalý, lebo ani my dokonalí nie sme, ale bol úžasný, prežitý s našimi najbližšími, ktorí sa v čo najväčšej miere usmievali a to nám robilo najväčšiu radosť. Spojili sme dve odlišné rodiny a teraz si pekne spolu nažívame. No a momentálne už čakáme už aj prírastok,takže ďalší dôvod na radosť a úsmev.”

Saška a Janko

Saška a Janko

Ďakujeme!

V mene celého tímu LK wedblog ďakujem a prajem Saške, Jankovi a ich malému batôžku šťastia, ktorý čoskoro príde na svet, dni plné radosti, večný úsmev na tvári, aby Vaše srdcia boli plné lásky, veľa sily na prekonanie problémov, ktorých bude hádam čo najmenej, hrsť vzájomnej tolerancie a čo je najdôležitejšie v dnešnej dobe, veľa zdravíčka! 🙂

Foto: Martin Brečko a Martin Hopej

Pridaj komentár