DIY – Papierová girlanda

Girlanda

Aj vy stále premýšľate nad tým, ako si vlastnoručne a jedinečne vyzdobiť svadobnú sálu alebo miesto, kde sa bude konať hostina a neviete ako na to? Papierová girlanda je jednou z lacných DIY možností a zároveň vytvorí naozaj pekný efekt. Dekorácie z papiera sú milé, ľahko využiteľné a navyše ich vyrobíte mávnutím ruky a ak zapojíte kamarátky alebo členov rodiny, výroba takýchto ozdôb sa môže zmeniť na veselé rodinné popoludnie.

Vo svete sú stále veľmi obľúbené svadobné pom-pomy, no ja som natrafila na veľmi peknú dekoráciu podobnú pom-pomom, ktorá Vás určite dostane. Stačí na to akýkoľvek ľahko tvarovateľný papier, ktorý sa Vám zapáči a hlavne so vzorom vhodným k výzdobe, obojstrannú pásku alebo lepiacu pištoľ, farebné šnúrky, či motúziky a samozrejme nožnice.

Krok 1

Nastrihajte si papier na tenké pásy. Na každé, nazvime to „slniečko“ budete potrebovať dva takéto pásiky ale nikde nie je napísané, že musia mať rovnaký vzor. Nebojte sa kombinovať a experimentovať.

steps1.2-590x202

Krok 2

Skladajte, skladajte, skladajte. Jediná možná komplikácia, ktorá môže nastať, je tá, že Vám nebudú dané pásiky pasovať ale predídete tomu vtedy, ak si pásiky nastriháte rovnako široké a ak sa budete snažiť poskladať ich aspoň trošku rovnako. Ale nebojte sa, vlastnoručne urobená papierová girlanda nemusí byť dokonalá. 😉

steps3.4-590x201

Krok 3

Svoje poskladané pásiky narovnajte podľa obrázka a priožte ich k sebe. Následne na oba konce dajte kúsok obojstrannej lepiacej pásky alebo trošku lepidla a spojte ich. Nakoniec ich spojte aj v strede a vôbec všade tam, kde sa Vám to bude zdať potrebné a Vaša jedinečná papierová girlanda je na svete.

steps5.6-590x201

Pridaj komentár