Letná svadba na ostrove Honolulu

Ohana 1

Táto výnimočná letná svadba Lindy a Hugha sa dá jednoducho zhrnúť do jedného slova “Ohana”, čo v hawaičine znamená rodina. Dokonalým dôkazom je aj ich svadba, ktorá sa uskutočnila v slnečnom prostredí Honolulu na Hawai.

Veľkou inšpiráciou im bola nástenka Michelle Garibay na Pintereste, z ktorej čerpali takmer každý nápad pre ich veľkolepú párty. Nádych rustikálneho štýlu a očarujúca krajina vytvorila z tejto svadby rozprávkovú krajinu. Každý detail so sebou nesie veľký nádych originality. Obaja mladomanželia si vybrali svoju obľúbenú farbu. Hugh zvolil sivú a Linda sa rozhodla pre kanárikovú žltú a verte, či nie, tieto dve farby spoločne vytvorili dokonalú kombináciu. Nenechajte si ujsť pohľad na letnú prechádzku po Hawai prostredníctvom objektívu fotografa Stephena Ludwiga. Určite im budete závidieť rovnako, ako som im závidela ja! 🙂

Letná svadba

Letná svadba

Letná svadba

Ohana 7

Ohana 5

Samotná svadba pozostávala nielen zo svadobného obradu a oslavy ale takisto aj z čajového obradu, ktorý zorganizovali na počesť predkov a matiek. Obe ich matky totiž celý život tvrdo pracovali, aby uživili ich a rovnako aj ich súrodencov a preto sa rozhodli dať im darček v podobe veľkej dovolenky spojenej s tou najkrajšou oslavou ich života, oslavou lásky! 🙂 Sama nevesta tvrdí, že výber ostrova bol tou najlepšou možnosťou, pretože aj ona a aj jej manžel majú bezstarostné a pohodové povahy a práve ostrov podľa nej najlepšie odráža ich uvoľnené osobnosti.

Ohana 8

Ohana 9

Ohana 4

Ohana 10

Pre zaujímavosť Vám na záver prinášam pár slov o samotnom čajovom obrade. Počas tradičnej čínskej svadby nesmie tento obrad chýbať, pretože je jednou z najvýznamnejších udalostí. Zahŕňa nielen veľmi formálne predstavenie nevesty a ženícha ale predovšetkým prostredníctvom neho preukazujú novomanželia úctu svojim rodičom. Hneď potom, ako si vymenia sľuby, pripraví pár čaj pre rodinu ženícha (nevesta podáva čaj svojej rodine v súkromí, deň pred obradom, najlepšie hneď ráno). Dnes si však mnoho párov mení pravidlá podľa svojho uváženia a zvyknú čaj pripravovať naraz pre obe rodiny. Najstaršia písomná zmienka o čajových obradoch pochádza z čias dynastie Tchang, ktorá existovala pred viac ako 1200 rokmi. Spočiatku bol tento obrad nazývaný cha dao, 茶道, v preklade to znamená zrejme „Čajová cesta“. Okolo roku 1900 sa čínske svadby začali modernizovať a rovnako si začali privlastňovať aj západno tradície, avšak tradícia čajových obradov sa zachovala a je stále veľmi populárna.

Pridaj komentár