Svadobná pieseň pre rok 2015

07_REC192

Poznáte to. So svojou polovičkou máte milióny obľúbených piesní a každá z nich Vám pripomína iný životný okamih. A keď príde na rad výber tej pravej svadobnej, ste v koncoch a najradšej by ste použili každú jednu z Vášho romantického playlistu. Najhoršia kombinácia však príde vtedy, ak patríte medzi rovnako nerozhodné ženy akou som ja už odmalička a tak to necháte nakoniec na náhodu alebo vyberiete prvú, ktorá Vám napadne. Výber tej správnej svadobnej piesne nie je vôbec jednoduchý a pokiaľ máte dokonca s Vašim nastávajúcim úplne odlišný hudobný vkus, skúste nahliadnuť do rebríčka tých najkrajších piesní pre rok 2015.

1. All of me – John Legend

Asi Vás neprekvapím, ak sa na prvom mieste v našom rebríčku objavila snáď asi najromantickejšia pieseň posledných mesiacov, ktorá sa pravidelne objavuje na svadbách a v hudobných výberoch všetkých zamilovaných párov. A ak sme Vás ešte stále nepresvedčili, možno Vám pomôže fakt, že samotný John Legend túto pieseň zložil a zaspieval priamo na jeho svadbe s Chrissy Teigen ako špeciálne prekvapenie pre nevestu. 🙂 Ja sama mám k tejto piesni výnimočný vzťah a poviem Vám, vždy keď ju počujem, mám zimomriavky po celom tele. ♥

maxresdefault

2. Thinking out loud – Ed Sheeran

Nie je to tak dávno, čo v našich rádiách tento výnimočný spevák celý deň nahlas premýšľal o tom, ako našiel svoju životnú lásku. Samotná pieseň je tak chytľavá a nadčasová, že sa viacerí odborníci zhodli, že sa do hudobných dejín zapíše ako jedna z najklasickejších svadobných piesní. Stačí sa len započúvať do textu, prípadne si pozrieť video, v ktorom účinkuje samotný Ed spoločne s talentovanou tanečníčkou a nechať sa vniesť do krásneho sna o nekonečnej romantike.

maxresdefault (1)

3. Who you love – John Mayer, ft. Katy Perry

Tento krásny duet je síce trošku starší, no vznikol počas obdobia, kedy sa Katy Perry usmievala práve v náručí skladateľa tejto piesne, Johna Mayera. Čo môže byť väčším dôkazom ich lásky, ako tento krásny hit. Len škoda, že im to nakoniec vôbec nevyšlo. Ale ak už táto pieseň priniesla smolu speváčke Katy Perry, môže naopak priniesť šťastie v láske nejednému svadobnému páru.

john-mayer-katy-perry-who-you-love-artwork.sl_.7.john-mayer-katy-perry-who-you-love-album-cover

4. Lay me down – Sam Smith

Držiteľ Grammy a jeden z najobľúbenejších spevákov Sam Smith nám opäť dokázal, že patrí medzi tých spevákov, ktorý nám s každým hitom vyčarí úsmev na tvári. Pieseň vhodná nielen na prvý tanec ale rovnako aj pre svadobný obrad sa držala na prvých miestach hitparád poriadne dlhý čas a dnes sa objavila aj v tej našej.

o-SAM-SMITH-OUT-100-facebook

5. Shut up and dance – Walk the Moon

Pieseň, ktorá sa len nedávno objavila medzi novinkami a ktorá u nás ešte nie je až tak známa, ma očarila hneď na prvé počutie. Jej zaujímavý názov, ktorý v tom jemnejšom preklade znamená: „Buď ticho a tancuj so mnou“ predpovedal, že sa celá pieseň bude niesť v humornom štýle. Dovolila som si ju zaradiť do tohto rebríčka práve preto, že sa z času na čas medzi nevestami objavia tie, ktoré radi riskujú a prekvapujú a neboja sa komentárov svojich babičiek. A práve pre také nevesty je táto pieseň ako stvorená. Zatvorte oči a predstavte si ako kráčate k svojmu vyvolenému v rytme tejto piesne, veselo, s úsmevom na perách, družičky môžu okolo Vás tancovať a vy budete vedieť, že práve v tej chvíli sa začal poriadny žúr.

Walk-the-Moon-Shut-Up-Dance-2014-1200x1200

6. Sugar – Maroon 5

Čo by to bolo za rebríček svadobných piesní, keby sme zabudli na skupinu, ktorá nás celé roky zásobovala romantickými piesňami od výmyslu sveta. Ich najnovší výtvor s názvom Sugar je už len vďaka klipu tou najvhodnejšou piesňou pre svadobný deň. A vôbec nám nevadí, že aj vďaka nej budeme nadmieru presladení. 😛

maxresdefault (2)

Pridaj komentár